повернутись на головну сторінку
Кожному Своє
— Діду, мені цікаво почути Вашу думку стосовно вегетаріанства.
— Як бачиш, дід не відмовляється від м’яса. Та й ти, як я бачу, не відмовляєшся.
Вегетаріанство... Бачив, як одягаються зимою в Києві темношкірі люди, пращури яких проживали в Африці? А чим вони харчуються? Чи є серед них такі, які цілу зиму їдять лише банани?
Тема, яку ти зачепив, актуальна та цікава, адже багато “розумників” направляють нас, європейців-слов’ян, до різних експериментів над своїм тілом... Якщо приймати без обдумування всі такі позиції, то від нас як від етносу нічого не залишиться...
Пускаючись в “словесні пустопляси” про користь та шкоду тієї чи іншої кухні, люди забувають про те, що кожній кліматичній зоні притаманна своя їжа. Дивакувато в жару одягати ґумові чоботи, а в дощ — хатні капці. Не менш безглуздо та дивакувато “об’їдатись” в пустелі жирами, а на холоді їсти лише банани та апельсини.
— Їжа має відповідати місцю проживання людини?
— Так. На кожній території росте і використовується їжа, котра здатна слугувати гармонійному розвитку відповідного природного ареалу. Тому безглуздо вживати висококалорійні жири в спекотних тропіках. По-перше, жири потребують води і будуть лише додатково послаблювати організм зневодженням, по-друге — виділяють багато теплової енергії всередину організму. Як результат — руйнування організму — жар Сонця і жар зсередини від розщеплення жирів. До того ж ще й додаткове зневодження, про яке я вже казав. Якщо ж взяти Північ, то тут картина така: холод зовнішній безглуздо посилювати охолодженням себе зсередини за допомогою бананів, яблук, капусти та лимонів. Північним народам корисніше споживати тюленячий жир та м’ясо.
— А як їм бути з вітамінами?
— Ти вже забув, що таке вітаміни?
— Життєва сила.
— Хіба немає життєвої сили в жирах тварин чи зернах рослин? Хіба немає її в сушеному м’ясі? Чи в сухих травах?
Зрозумій, синку, недалекоглядно пропонувати людям з холодних країв відмовлятися від м’яса, риби та жирів. Кожному — своє. Кожен мусить споживати те, що лежить під його ногами і чого потребує його індивідуальна форма, тіло. Хтось може відмовлятись і від тваринних білків, якщо він те в собі відчуває… То є право власного Вибору… Та Лев не буде Левом, якщо буде минати свої традиційні жертви та скубати травичку...
Скажу тобі так: Дай організму те, чого він потребує...
В цьому є одна з простих істин Мистецтва Жити.
продовження книги * до головної * школа Діда Сергія